Zimní svatba na horách

V únoru jsem poprvé dostala možnost organizovat a zdobit zimní svatbu. Zimní svatba je podle mne kouzelná, výjimečná… škoda, že si na ni netroufne moc nevěst. Vzhledem k tomu, že na přípravy jsem měla jen cca dva měsíce, byla to docela jízda. Co vše jsem na této svatbě dělala?

  • Pomáhala vytvořit celý koncept,
  • upravovala svatební oznámení,
  • doporučovala dodavatele,
  • domlouvala květiny,
  • pomáhala s celou logistikou,
  • vymýšlela a realizovala výzdobu,
  • poskytovala konzultace kdykoliv nevěsta potřebovala,
  • … a vše, co se nachomýtlo po cestě.

Svatba byla na horách, v krkonošských Herlíkovicích. Obřad byl v nádherném secesním evangelickém kostelíku. Oddávajícím byl švagr ženicha.

S ohledem na místo svatby se ve výzdobě objevilo spousta především borovicových větví a dalších přírodních materiálů. K tomu jsem přidala velké zavařovačky se svícemi, jutové běhouny, oblíbené dřevěné koláče a jednoduchá aranžmá z růží a větviček ve vázičkách. Využila jsem mimo jiné větvičky pistácie, které tak trochu asociují borůvčí. Celkový dojem byl zjemněn stuhami a girlandami z papírových krajek.

 

Hlavním symbolem svatby byl kruh, který se objevil jak na svatebním oznámení, tak v podobně věnců ve výzdobě. Největší věnec, jehož výrobu jsem raději svěřila zkušené kamarádce, jsem umístila do kostela, po obřadu se přestěhoval do restaurace nad novomanžele. Do menších věnečků jsem použila různé větvičky, ale především eukalyptus, který si nevěsta přála mít také ve svatební kytici. Pověsila jsem je na dveře kostela a nad sladký stůl. Na tom jsem použila krajkové ubrusy a pár kousků památečního nádobí, které za tímto účelem zapůjčila ženichova babička.

 

Svatba to byla rodinná, veselá, se skvělou živou muzikou… K tomu skvělá spolupráce s personálem Horského domova – na všem se dalo domluvit a co se domluvilo, to také platilo.

Sníh všude kolem dodal svatbě opravdu kouzelnou atmosféru…

 

Jak to tedy na téhle zimní svatbě vypadalo?

Sníh všude kolem dodal svatbě opravdu kouzelnou atmosféru…

Takto byl vyzdoben secesní kostelík.

Nevěsta si sama připravila svatební prstýnky na dřevěné kolo. Použila mech a větvičky.

Místnost připravená na hostinu. Větvičky pistácií byly zavěšeny i na lustrech.

Bílé růže, wax, pistácie, eukalyptus, březové větvičky.

Do dortu jsem vyrobila jednoduchý zápich se jmény novomanželů. Samozřejmě stejným písmem, které se objevilo na svatebním oznámení. Přidala jsem také růže a větvičky pistácie. Pod dortem je babiččin háčkovaný běhoun.

Sladký stůl s věnci a památečními předměty.

Ve sladkém byly zápichy s motivem ze svatebního oznámení.

A věnec nad novomanžely…

Určitě jste zvědaví také na svatební kytici. Byly v ní sukulenty, bílé a fialové růže, wax, eukalyptus a spousta dalších krás. Byla svázaná v květinářství My living – My garden. Tam vznikly samozřejmě i kytičky maminek, korzáž pro ženicha a věneček a náramek pro nevěstu.

Na kytici jsem navázala ladící stuhy a krajky, které krásně vlály…

A nakonec moje oblíbené foto z této svatby – zářící nevěsta.

Právě tahle rozzářenost je to, co na svatbách mám tak ráda…

Poděkování od nevěsty

Milá Ráchel, z celého mého upřímného srdce Ti děkuji za neuvěřitelně úžasnou svatbu, kterou si nám pomohla zrealizovat. Děkuji za pomoc zprostředkovat tento jedinečný okamžik, který pro mne tolik znamenal. Jsem vděčná za to, co jsi pro nás udělala, co si do toho vložila a jak velkou oporou si pro mne byla. 
 
Když jsme se rozhodli se Štěpánem, že se vezmeme, měla jsem trošku strach, co všechno budeme muset absolvovat, zařizovat, organizovat, vůbec jsem nevěděla, co všechno svatební přípravy a svatba samotná obnáší. Měla jsem jakousi představu o tom, co bych chtěla, ale mnoho věcí bylo nejasných. 
 
Pomohla si nám s celkovým ucelením našich (hlavně mých) představ, dokázala si nám nabídnout širokou paletu toho, co můžeme mít, kde to můžeme získat, dala tomu všemu formu. Nedovedu si představit, že bych sama dokázala něco tak úžasného zorganizovat a vymyslet do posledního detailu, jako ty. Celkové přípravy díky tvým zkušenostem a skvělé organizaci a jasnosti proběhly v poklidu, to bylo pro mne velmi důležité. Dala si nám ten nejkrásnější dar.  
 
A co na to ženich…
Díky tvé pomoci jsem se mohl zaměřit na technické věci, jako zprovoznění jističů v kostele, zajištění aparatury, a různé varianty dopravy materiálu a lidí pro případ bláta nebo dvoumetrových závějí sněhu. Výzdoba, kterou jsi s nevěstou vytvořila, byla z mého pohledu dokonalá. Návaznost jednotlivých prvků byla krásná, nejvíc se mi líbila výzdoba na stolech a stůl se sladkostmi. Všem tato svatba vykouzlila úsměv na tváři a udělala nám svět krásnější než předtím.

Credits

Děkuji Štěpánovi a Petře za důvěru, kterou mi při přípravě jejich svatby dali, a za svolení použít jejich svatební fotografie.

fotografie / My dva

květiny / My living – My garden

catering a ubytování / Horský domov Herlíkovice

Chtěli byste, abych vám pomohla se svatbou? Ať už chcete jen jednorázovou konzultaci, dekorace nebo celou organizaci, ozvěte se mi!

Tagy příspěvků: