Jsem Ráchel Bícová,

psychoterapeutka, supervizorka a  lektorka. Ve své práci pomáhám lidem objevit, co v nich je a jak toho mohou využít. Věřím, že změna je nevyhnutelná, a ráda k ní inspiruji druhé ve všem, co dělám.

vzdělání a výcviky

moje kvalifikace

Psychoterapeutický výcvik

Absolvovala jsem psychoterapeutický výcvik v přístupu zaměřením na řešení (Dalet Olomouc). Soukromou terapeutickou praxi jsem otevřela v roce 2019. Jsem součástí Křesťanského psychoterapeutického centra.

Supervizní výcvik

Na jaře roku 2016 jsem absolvovala výcvik Supervize v pomáhajících profesích a jsem supervizorkou s evropskou akreditací (ANSE)

Christ For The Nations Institute

Rok jsem s manželem studovala na Christ For The Nations Institute v Dallasu, USA (Leadership Certificate), kde jsem se zaměřila především na předměty týkající se práce s dětmi a pastorace. V USA jsem absolvovala také výcvik pro vězeňské kaplany a pracovala jako dobrovolník ve vazbě pro mladistvé.

Sociální práce, FF UK

Vystudovala jsem sociální práci na FF UK. Pro svou diplomovou práci jsem zpracovala rozsáhlý výzkum zabývající se tehdejším stavem sítě mateřských center v ČR a srovnáním životního stylu matek na rodičovské dovolené v Praze a na venkově.

moje zkušenosti

Co mám za sebou

vš pedagog

Od roku 2009 do roku 2019 jsem učila na Evangelikální teologickém semináři předměty Sociální patologie, Filosofie a etika sociální práce a Světové sociální problémy.

 

Vedla jsem absolventské a bakalářské práce, vedla jsem praxe studentů a supervize k praxi.

 

Ve výuce jsem se zaměřovala na rozvoj kritického myšlení a na propojení etiky s praxí.

média

Pro server rodina.cz jsem napsala sérii 36 článků pro rodiče, týkající se vývoje dětí od 3 do 6 let, které mají desetitisíce odběratelů.

 

 

Deset let jsem se podílela na práci v redakci časopisu Život Víry.

 

 

Jsem autorkou scénářů první série televizního pořadu pro děti Biblická pátrání.

 

 

V roce 2016 jsem začala psát blog mezi řečí, na kterém najdete články o psychologii a vztazích.

 

 

Starala jsem se o sociální sítě různých neziskových organizací.

didaktička, metodička

Spolu se svým týmem jsem napsala pětiletý učební plán pro nedělní školy, podle kterého se nyní učí děti školního věku v různých církvích po celé republice.

 

Dále jsem napsala dvouletý učební plán pro výuku předškolních dětí v církvích.

 

 

V letech 2019 – 2021 jsem pracovala jako didaktička a metodička pro projekt Úcta k životu – základ pro demokratickou kulturu. V rámci tohoto projektu jsem odborně vedla tvorbu metodik pro pedagogy na ZŠ a SŠ. 

práce v církvi

Mám více než 25 let zkušeností s prací s dětmi v církvích a v pořádání kurzů a seminářů pro rodiče a pracovníky s dětmi na témata týkajícího se duchovní výchovy.

Podílela jsem se na vedení 19 ročníků Dětské konference po organizační i obsahové stránce.

Čtyři roky jsem vedla tým 40 pracovníků s dětmi ve svém církevním společenství.

V současné době se ve svém sboru věnuji pastoraci a pravidelně kážu.

Pořádání svateb 

Mým koníčkem je organizování svateb: od přípravy celého konceptu a výběru svatebního místa přes návrh dodavatelů a dekorací až po samotnou realizaci a koordinaci svatebního dne.

Na svatbách mě baví komunikace se snoubenci a jejich rodinami a je to pro mne příležitost pomoci jim prožít jejich výjimečný den v klidu a radosti. Organizuji obvykle pouze jednu až dvě svatby ročně.

Reference

řekli o mně

když nemluvím, píšu

Blog mezi řečí

Aby vám mezi řečí nic neuniklo

  Autorská tvorba

  Moje knížky nejen pro děti

  Jakou mám náladu?

  Každý z nás má různé nálady: někdy jsme veselí, jindy smutní, někdy se vztekáme, jindy jsme zase trpěliví. Knížka „Jakou mám náladu?“ může dětem pomoci, aby svým pocitům porozuměly a uměly je vyjádřit.

  Ovečka Barborka

  Biblické podobenství o ztracené ovečce, převyprávěné citlivě a zároveň s humorem, pomůže předškolním dětem porozumět Boží lásce a odpuštění.

  Oblíbená knížka o ovečce Barborce existuje i v ukrajinské verzi

  Dáreček

  Nové miminko v rodině není jen velkým dárkem od Pána Boha, ale často také velkou starostí pro své starší sourozence. Jak se mají vypořádat s tím, že maminka na ně najednou nemá tolik času, miminko dostalo jejich dupačky, a navíc je s ním velká nuda? 

  Moje sebevědomí

  Když se zlepší naše sebevědomí, jsme v životě spokojenější a snáze dosahujeme svých cílů. Tento pracovní sešit, určený především ženám, obsahuje šestnáct cvičení s průvodním textem, která vám pomohou začít o sobě jinak přemýšlet a být k sobě laskavější.

  Ten, kdo zabloudí, 

  může omylem najít 

  nové cesty.

  Artur Lundkvist

  Ráchel Bícová

  Psychoterapeutka, supervizorka, lektorka.

  Věřím, že změna je nevyhnutelná. A pokud budete chtít, půjdu s vámi kus vaší cesty.

  napište mi

  sledujte mě