Nabídka knih

Užitečné knihy pro váš růst

Dovoluji si vám nabídnout jednak knihy, které jsem sama napsala, a pak také další, které ráda doporučuji svým klientům, protože mi připadají v něčem užitečné. Všechny je koupíte v našem rodinném knihkupectví Samuel.

Moje sebevědomí

Když se zlepší naše sebevědomí, jsme v životě spokojenější a snáze dosahujeme svých cílů. Tento pracovní sešit, určený především ženám, obsahuje šestnáct cvičen s průvodním textem, která vám pomohou začít o sobě jinak přemýšlet a být k sobě laskavější. 

Když Bůh mlčí

Když prožíváme trápení, jsme-li věřící, můžeme si začít říkat, proč něco takového v našem životě Bůh dopouští. Takové otázky si kladl i autor této knihy, když jeho žena vážně onemocněla. Mnoha mým klientům už pomohla k tomu najít nové porozumění Boží lásce a smířit se s Bohem. 

Meditace zaměřená na řešení

Kniha se zabývá meditačními postupy propojenými s terapií zaměřenou na řešení. Je psána jako praktická příručka pro pomoc lidem, kteří procházejí náročnou změnou nebo obtížnou životní situací. 

Láska která vytrvá

Jak může vaše láska vytrvat přes všechna úskalí společného života? Tato kniha je určena každému, kdo touží po zbudování láskyplného, pevného a trvalého manželského vztahu. Zahrnuje mj. skvělou kapitolu o zvládání hněvu.

7 principů spokojeného manželství

Tato kniha je vyvrcholením celoživotního díla významného amerického psychologa Johna Gottmana. Jeho terapeutická praxe a desítky let probíhající pozorování stovek párů vedly Gottmanův tým k odhalení sedmi základních principů, typických pro úspěšné dlouhodobé vztahy. 

Odpustit druhým, odpustit sobě

Odpouštíme někdy jen na oko? Případně ze slušnosti? A nestálo by za to, naučit se odpouštět skutečně a autenticky? Odpustit těm, kteří nás zranili, znamená pochopit, že dotyčný ublížil především sám sobě tím, že se nás dotkl, ať už vědomě, či nikoli. Prožitá krize nám dává příležitost osvobodit se.

Pět jazyků lásky

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti základními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal vztahem obohacujícím a harmonickým.

Hranice

Kdy říci ano?
Kdy říci ne?
Co jsem a co nejsem?
Vůči komu a za co mám být zodpovědný?
Jak poznám, kdy mě druzí využívají?

Neschopnost vytyčit v určitých chvílích ve vztazích s určitými lidmi odpovídající hranice může mít velice ničivé následky. Skvělá, praktická knížka na téma hranic je už řadu let právem bestsellerem.

Kniha Hranice a děti Proč ve vztahu k dětem budovat hranice? Henry Cloud, John Townsend doporučená literatura Ráchel Bícové

Hranice a děti

Kniha navazuje na  titul Hranice: Kde jsou zdravé meze ve vztazích v osobním životě? Práce rozšiřuje a aplikuje myšlenky zdravých hranic na vztahy s našimi dětmi. Skvělá inspirace pro rodiče.

Jakou mám náladu

Každý z nás má různé nálady: někdy jsme veselí, jindy smutní, někdy se vztekáme, jindy jsme zase trpěliví. Knížka „Jakou mám náladu?“ může dětem pomoci, aby svým pocitům porozuměly a uměly je vyjádřit. 

Jak posilovat psychickou odolnost

V tomto mém pracovním sešitě najdete v něm třicet cvičení pro zlepšení vaší psychické odolnosti. Mezi tématy cvičení najdete například: Buďte sami k sobě upřímní, Přijímejte nedokonalost a další.

Potřebujete doporučit další knihy?

Potřebujete doporučit další knihy? 

Články mezi řečí

Když nemluvím, píšu

Aby vám mezi řečí nic neuniklo

    Ráchel Bícová

    Psychoterapeutka, supervizorka, lektorka.

    Věřím, že změna je nevyhnutelná. A pokud budete chtít, půjdu s vámi kus vaší cesty. 

    napište mi

    sledujte mě