Seriály našeho dětství

Provázely nás celé naše dětství – každou sobotu večer běžel nějaký dětský či rodinný seriál. Máma většinou v sobotu napekla, takže jsem na ně koukala u nějaké bábovky a kakaa spolu s bráchou a tátou. Tohle byly moje oblíbené.

Skippy

Skippy aneb klokaní hvězda. Děsně jsem záviděla těm dětem, co se mohly učit přes rádio. Jelikož jsem byla přírodomilec, tenhle australský seriál plný zvířat byl jeden z mých favoritů – Skipyyy, skipyyy… to byl můj věrný kamarád!

Děti z Kouřové hory

Novozélandský seriál, díky kterému jsem se dozvěděla, že existují nějací Maorové. Posílil můj pocit, že je potřeba bojovat za spravedlnost pro utlačovaná etnika 🙂 Seriál měl jakousi tajemnost, byla v něm detektivní zápletka a navíc ta sopka… Jeden z nejhorších trestů, které měla moje matka v zásobě, byl právě zákaz sledování Dětí z Kouřové hory.

Arabela

Tak kdo nekoukal na Arabelu, jako by nebyl. Xénie byla pěkná mrcha, kterou nikdo neměl rád, ale všichni tak nějak fandili Rumburakovi.

Pan Tau

Podle mne jeden z nejpůvabnějších, nejlaskavějších seriálů té doby. Opravdu moc jsem si přála mít Pana Tau doma!

Rodina Smolíkových

I když se v tomto seznamu jinak animákům vyhýbám, v tomto případě udělám výjimku. Je to totiž jeden z mála seriálů mého dětství, který baví i moje děti.

Sandokan

Taky jste měli triko se Sandokanem? Mně ho máma koupila na Matějský, bez něj se tehdy nedalo existovat. A ten jeho uhrančivý pohled…

Dva roky prázdnin

Pokud se nepletu, poprvé tenhle seriál dávali o vánočních prázdninách. Byla jsem střídavě zamilovaná do několika jeho protagonistů. Umět zpaměti českou verzi úvodní písně patřilo v té době k základním znalostem každého páťáka.

Čtyři z tanku a pes

Pamatuju si, že jsem vůbec nechápala, o čem to vlastně je, protože když seriál dávali, bylo mi tak pět let. Ale podstatné bylo, že tam byl pes – to mi úplně stačilo ke štěstí.

Návštěvníci

Kultovní české scifi, na které koukala nadšeně celá rodina. V našem slovníku se uchytil pojem „amarouny“ či „Centrální mozek lidstva“ – používáme je dodnes.

A co vy?

Který rodinný seriál byl podle vás hitem sedmdesátých a osmdesátých let?

Přečtěte si další vzpomínkový článek:

Hry našeho dětství

 

5 komentářů:

 • Radka 18/10/2016 at 10:13

  Jsem devadesátkové dítě a z uvedených seriálů jsem měla ráda Smolíkovy, Návštěvníky a samozřejmě Arabelu. Na Pana Tau jsem taky koukala, ale nepřišel mi tolik zajímavý. S Arabelou se v neděli ráno střídaly Čarodějnice školou povinné a ty jsem taky mohla 🙂
  x
  http://www.introvertnisvet.blogspot.cz

  Reply
  • Ráchel Bícová 18/10/2016 at 10:32

   některé seriály mají časový přesah 🙂 jiné vyšumí… Například My čtyři z tanku je myslím už nekoukatelné 😀

   Reply
 • Janka Bianka 10/12/2016 at 21:32

  Arabela to bol super seriál, pred pár rokmi ho dokonca reprízovali a pozerala som ho tiež, bolo to o to lepšie, že som si niektoré pasáže pamätala a teraz ako dospelá som seriálu aj lepšie rozumela, ale v detských časoch to bol tiež skvelý seriál. Ešte som mala rad Bol raz jeden život.

  Reply
  • Ráchel Bícová 10/12/2016 at 23:22

   Na Byl jednou jeden život koukaly i moje děti 🙂

   Reply
 • Hry našeho dětství – mezi řečí 11/12/2016 at 14:23

  […] Seriály našeho dětství […]

  Reply

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..