Opravdovej chlap

Občas čtu takové ty články o tom, že společnost prožívá krizi maskulinity, že pořádnej chlap je přece… (doplňte dle uvážení, ale většinou následuje něco stereotypního), že ženská emancipace může za to, že opravdoví chlapi vymřeli a tak podobně. Jenže – kdo to vlastně je, ten opravdový chlap? Tahle reakce vzbuzuje rozporuplné reakce. Je to ten, co prdí, pije pivo, čumí na telku a nechá se obskakovat? Ten, co se nemyje? Ten co holduje sportům? Nebo umí ulovit jelena? Musí mít vousy? Nebo svaly? Existují vůbec nějaké typicky ženské a typicky mužské vlastnosti? Pokud řekneme, že opravdový chlap například dodrží, co slíbí, znamená to snad, že ženy mohou být klidně nespolehlivé?

Já mám samozřejmě dost jasnou představu, jaký je opravdový chlap – ten můj. Ale aby to nebyly jen moje nápady, položila jsem otázku, jak poznat opravdového chlapa, skupině žen. Jedna z nich odpověděla: „Asi jsem hrozně nenáročná. Hlavní je, aby se nechoval jako debil.“ Řekla bych, že to docela dobře shrnula :D, ale přece jen jsem zařadila i další odpovědi.

Tento seznam je psán z pohledu vdané ženy, ovšem to vůbec neznamená, že si myslím, že opravdový muž musí mít za každou cenu rodinu. Pokud je opravdový chlap svobodný, tak na něho většina níže uvedených vlastností platí také.

POZOR – tento seznam není hlubokomyslný esej, seriózní sociální výzkum a ani si nedělá nároky na to být vyčerpávajícím seznamem 🙂

Je věrný své ženě.

Neponižuje druhé lidi.

Nedělá mu problém postarat se o své děti.

Pracuje, dokud je zdráv.

Váží si své ženy.

Dodrží, co slíbí.

Nebere se moc vážně.

Je s ním legrace.

Umí si říct o pomoc.

Netváří se, že nemá žádné emoce.

Zajímá se o své blízké.

Nepotřebuje si nic dokazovat.

Stojí oběma nohama na zemi.

Umí se zastat své ženy a dětí.

K problémům se staví čelem.

 

žádné komentáře

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..