Na co jít v listopadu do kina

Na co stojí za to jít v listopadu do kina? Tady je můj výběr. Tentokrát se mi sešly tři filmy, které měly  premiéru 10. listopadu.

Příchozí

Inteligentní sci-fi s Amy Adams v hlavní roli vychází z krátké povídky Teda Chianga „Příběh tvého života“ a spíše než na slizké mimozemšťany sází na atmosféru. Zatímco většinou v takových filmech závisí osud lidstva na nasvalencích se zbraněmi, tady je hlavní hrdinkou lingvistka s matematickým uvažováním. Jestlipak by něco takového zvládl náš Ústav pro jazyk český Akademie věd?

drama/sci-fi /thriller, USA

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Dlouho očekávaný film režírovaný Melem Gibsonem na motivy skutečných událostí. Hlavní hrdina, Desmond Doss, odmítá jakožto člen Církve adventistů sedmého dne nosit zbraň a pracovat v sobotu. Je tedy zařazen do pěšího pluku jako zdravotník. Jeho přesvědčení se u spolubojovníků nesetkávalo s velkým pochopením. Během bitvy o Okinawu v roce 1945 však zachránil 75 mužů. Bude tento film Gibsonovým velkým návratem?

drama/válečný/životopisný, USA /Austrálie

Muž jménem Ove

Protivný bručounský Ove, který miluje řád a pravidla a buzeruje všechny kolem sebe, se rozhodne, že spáchá sebevraždu. Ale ne a ne se mu to podařit – každý jeho pokus mu shodou náhod někdo z jeho sousedů překazí. A ke všemu se mu do cesty připlete pákistánská rodina… Komedie byla natočena podle stejnojmenné knihy.

drama/komedie, Švédsko

1 komentář

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..