Můj pes Skip

Film pro milovníky pejsků a klasických filmů o partě dětí. Tak by se dal shrnout snímek Můj pes Skip. Byl natočený podle stejnojmenné vzpomínkové knihy Willieho Morrise a hlavní děj se odehrává v muj pes skipMississippi v létě roku 1942.  Willie (Frankie Muniz) je dost osamělé dítě, jedináček. Jeho otec (Kevin Bacon) je veterán španělské války, ve které přišel o nohu a „o kus srdce“ a Willie s ním má dost napjatý vztah. Klukovi je devět let a nemá žádné kamarády a tak se jeho praštěná, ale milující máma (Diane Lane) rozhodne, že potřebuje psa, ať se to tátovi líbí, nebo ne. Naprosto ji chápu, pes je totiž nejlepší rodinný terapeut, jakého můžete mít!

Se psem pak Willie zažívá spoustu humorných situací a navíc získá i partu kamarádů. A dokonce se zapletou do detektivního případu!

Pokud jste, jako já, ve svém životě zažili chvíli, kdy byl pro vás pes vaším nejlepším nebo dokonce jediným kamarádem, těžko budete v hodnocení tohoto filmu objektivní. Ale snažím se… dobře, místy je film kapku melodramatický, občas je zápletka mírně nesmyslná, tu tam se objeví nějaké to klišé typické pro filmy o dětských partách… ale přes to přese všechno je to ideální rodinný film: laskavý, pro děti tak akorát napínavý, dojemný. Některé citlivé děti může na konci filmu zaskočit, že pejsek zestárne a zemře – podobně, jako to je i v jiném psím filmu, Marley a já. Ale na druhou stranu, takový je život.

Zajímavostí je, že ve filmu hráli dva psi – Enzo (Skip za mlada) a jeho táta Moose (Skip jako starouš).

A co vy – máte také nějaký oblíbený „psí“ film?

1 komentář

  • 6 filmů o psech, které stojí za to - mezi řečí 17/03/2017 at 17:43

    […] Můj opravdu oblíbení psí film. Pokud jste, jako já, ve svém životě zažili chvíli, kdy byl pro vás pes vaším nejlepším nebo dokonce jediným kamarádem, budete s filmem opravdu souznít. Přečtete si o něm můj podrobnější článek. […]

    Reply

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..