Jak ukrást Venuši

Skvělá oddechová komedie ze 60. let, jeden z filmů, na který jsem se jako dítě dívala povinně (protože co když už to ti bolševici znovu v televizi nepustí). Charles Bonnet (Hugh Griffith) je padělatelem uměleckých děl, který navenek vystupuje jako sběratel umění, který zapůjčí Celliniho Venuši k vystavení v muzeu. Venuši, kterou ve skutečnosti nevysochal renesanční umělec, ale Bonnetův otec, je kvůli výstavě potřeba pojistit, ale před tím má být prozkoumána odborníky. Hrozí tedy, že Bonnetova živnost bude odhalena, a pak ho jistě čeká vězení.

Jeho krásná dcera Nicole (roztomilá Audrey Hepburn) se ale rozhodne tatínka zachránit tím, že Venuši včas ukradne zpět. Pomoci jí v tom má zloděj Simon Dermott (fešný Peter O’Toole), kterého chytila při tom, když se snažil ukrást v otcově domě obraz. Ovšem Simon není zloděj, ale detektiv se specializací na padělky…

Film se odehrává ve Francii, kde byl také natáčen. Režisér William Wyler již dříve natočil s Audrey Hepburn film Prázdniny v Římě. Výběr představitelů hlavních rolí se mu skutečně povedl, chemie mezi Hepburn a O’Toolem by se dala krájet a „papá“ v Griffithově podání je rozkošný.

Dámy jistě potěší kostýmy Audrey Hepburn od Givenchy. Díky tomu Nicole plánuje velkou loupež v úchvatných černých krajkových šatech… Co na tom, že si z její garderóby O’Toole po celý film utahuje – tohle prostě chlapi nemohou pochopit.

Snímek byl velice úspěšný již v době svého uvedení a na svém kouzlu za padesát let vůbec neztratil. Je laskavý, nápaditý a skutečně (a to je u komedie docela důležité…) vtipný… a ve všech směrech chic.

[wysija_form id=“2″]

žádné komentáře

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..