Jak si užít Advent

Jak si užít Advent? Na to nemám žádný univerzální návod. Závisí to totiž na osobním nastavení, rodinné situaci (jinak u nás probíhal Advent s malými dětmi a jinak teď), časových možnostech…

Během let jsem ale zjistila, že se mi vyplácí si adventní týdny naplánovat tak, abych během nich dělala věci, které mne těší a které mne vánočně naladí. Nesmí být těch akcí ale příliš mnoho, potřebuju být taky jen tak doma pod dekou.

Tady je pár věcí, které plánuji letos – třeba vás to inspiruje.

Uvážu adventní věnec

Každý rok vyrábím adventní věnce dva – jeden pro sebe, druhý pro svou mámu. Ten mámin musí mít červené svíčky a stuhy a „staročeský“ charakter, pro ten svůj občas volím bílé svíčky a stuhy a ladím ho spíše do „zimní“ nálady. Ať už ale vyberete barvy a dekorace jakékoliv, je adventní věnec krásným připomenutím blížících se Vánoc.

Pokud máte ratolesti, zajistí vám věnec také pravidelné hádky, kdo dneska bude před večeří svíčky zapalovat a kdo je sfoukne – a je jedno, kolik už jim je. Vytvoříte si tak pohodovou adventní atmosféru.

advent

Půjdu na kurz výroby domácí kosmetiky

S kámoškou jsme se přihlásily na Kurz výroby domácí kosmetiky u Lišky mazané. Její kurzy už jsou pravděpodobně plné, ale určitě se kolem vás najde nějaký jiný zajímavý kurz, při kterém si vyrobíte pár vánočních dárků nebo dekorací – ať už floristický, zaměřený na výrobu bižuterie nebo třeba na pečení. Vypnete tak od rodiny, zaměstnáte mozek jinak, než obvykle a ještě pokecáte s kamarádkou.

Mimochodem, nějaký takový kurz může být vhodný dárek pro někoho z vašich blízkých. Přečtěte si další tipy na netradiční dárky.

Chystám se na koncert

S manželem se chystáme na koncert, který jsem mu dala už na jaře jako dárek k narozeninám (konečně!). Nebude vůbec adventní či vánoční, ale i tak jsem ho zahrnula do adventních plánů. Těšíme se s mužem na Allison Wheeler <3

Vydám se na zámek

Většinou jsem s dětmi vyrazila na nějaký vánoční trh, třeba do Drážďan nebo Míšně, ale letos jsem se rozhodla, že se zkusíme zajet podívat na adventní akci na nějaký zámek. Adventní výzdoba na zámku by mohla stát za to, ne? Zvažuji Kačinu, Loučeň, Žleby… Máte pro mne nějaká doporučení?

Vyzdobím barák

Tuhle jsem někde četla, že prý lidé, co si vánočně zdobí svoje bydlení v předstihu, jsou šťastnější a více si Vánoce užijí. Nevím, jestli to je pravda, ale dělat výzdobu mě těší. Vytáhnu všechny lucerny, světýlka, nasbírám šišky a větvičky… A udělám věnec na dveře – tohle je ten loňský:

Vezmu si dovolenou

Vždycky jsem se snažila mít týden před Vánoci pracovně trochu volnější, ale tentokrát jsem se rozhodla si vzít opravdovou dovolenou.

Bude tak dost času na to si užít pečení, které jindy stíhám po večerech. A taky zajít na dlouhou procházku se psem do lesa a pak si doma uvařit horký apple cider a hodit si nohy nahoru… a těšit se na to, že si letos užiju Vánoce.

Jak jsem psala na začátku, na hezký Advent neexistuje univerzální návod. Jak se chystáte si užít Advent vy?

Tagy příspěvků:
,