Dívka ve vlaku

vevlakuFilm Dívka ve vlaku je natočen podle stejnojmenné knihy od Pauly Hawkins. Knihu jsem nečetla, nebudu s ní tedy film nijak srovnávat.

Hlavní postavou je Rachel, se kterou to jde z kopce od doby, co se jí nepodařilo otěhotnět. Začne stále více pít, chová se nevyzpytatelně a její manželství jde do kytek. Nakonec je jí manžel nevěrný a má teď novou ženu, se kterou má i dítě. To vše zjišťujeme postupně, jak se Rachel (Emily Blunt) vybavují různé vzpomínky. Rachel jezdí každý den vlakem – vlastně ani nevíme kam, předpokládáme, že do práce. Z okna sleduje život jednoho páru, nebo spíše jeho útržky. Fantazíruje o tom, jak šťastný pár to je. Postupně se dozvídáme, že Rachel díky svému pití mívá výpadky paměti. Občas není jasné, co jsou její skutečné vzpomínky a co je jen výplod její fantazie. Když se pak pohřešuje žena ze zdánlivě šťastného páru, Rachel tomu chce za každou cenu přijít na kloub. Není však zrovna věrohodným svědkem a brzy je sama podezřelou. Ve filmu se proplétá perspektiva Rachel, nové ženy jejího exmanžela Anny (Rebecca Ferguson) a pohřešované Megan (Haley Bennett), notorické lhářky.  Více k ději nebudu prozrazovat, abyste si užili překvapivé rozuzlení příběhu.

Rachel není postava, kterou byste si zrovna zamilovali. Je věčně opilá, jedná chaoticky, nedá se jí nic věřit. Jako byste z plátna přímo cítili, jak to z ní táhne. Je docela škoda, že  Allison Janney v roli policejní vyšetřovatelky nedostala více prostoru. I s málem, které jí scénář umožnil, dokázala předvést působivý herecký výkon. V maličké roli se objeví také Lisa Kudrow.

Co se mužských rolí týče, Justin Theroux je kapku nudný. Edgar Ramírez v roli terapeuta dělá, co se dá, ale absurditu chování této postavy holt zakrýt nemůže. Meganina žárlivého partnera si zahrál Luke Evans, na kterém jsem nic moc zajímavého neshledala.

Můj celkový dojem z filmu je… rozporuplný. Na začátku má dobře našlápnuto, ale po nějaké době si nelze nevšimnout logických trhlin. Ve filmu je dost nahých scén a jsou dost explicitní, alespoň tedy, že jsou jen krátké. Na filmu oceňuji především dobře vykreslené tři hlavní ženské postavy, které chvílemi nesnášíte, abyste s nimi vzápětí soucítili. Zajímavý je způsob, kterým se příběh odvíjí – skáče se v čase a je vyprávěn z pohledu různých postav. Dívka ve vlaku je často srovnávána s podobným snímkem Zmizelá. Ten byl pro mne ovšem mnohem napínavějším zážitkem. Čekala bych, že se  budu více bát, že budu hlavní hrdince více fandit… Pokud bych měla udělit procenta (což většinou nedělám), tak bych Dívce ve vlaku dala 70% – a ejhle, na csfd.cz má 71%. Takže pro tentokrát se shodneme.

4 komentářů:

 • Siraelxy 29/10/2016 at 19:11

  Dívku jsem neviděla, ale četla a už tehdy mně rozčilovalo to srovnávání se Zmizelou. Kniha (vladtně obě) se mi líbily. Zmizelou jsem viděla zfilmovanou a myslím, že se to povedlo.

  Reply
  • Ráchel Bícová 29/10/2016 at 20:03

   Zmizelá se myslím opravdu povedla. Z Dívky ve vlaku mám smíšené dojmy…

   Reply
 • Jiří Beránek 28/01/2017 at 10:28

  Zmizelou mám nahranou a v nejbližší době se na ni chystám.

  Reply
  • Ráchel Bícová 28/01/2017 at 20:30

   Doporučuji, stojí za shlédnutí. 🙂

   Reply

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..