Co plánuju na letošní Vánoce

Co plánuji na letošní advent a Vánoce? Hezky si je užít! Klíčový je pro mne klid a pohoda. Zjistila jsem, že mi v tomto směru pomáhá udělat si plán. Realistický plán – nic složitého, nic, co by mne přehltilo. Takže tady je můj seznam priorit, co bych ráda podnikla tento advent a Vánoce.

Uklidit si

Upřímně – uklízení moc nemusím a taky to neumím. Ale chaos mi dobře nedělá a toho je u nás od stěhování docela dost. Takže si chci uklidit alespoň něco – tak, abych se cítila dobře. Ne proto, že se to má, ale proto, aby mě to těšilo. A samozřejmě se těším na vánoční výzdobu: nic přehnaného, tak akorát… aby mě to těšilo 🙂

Zajet na adventní trhy

Naložím do auta děti, babičku – a frčíme! Jedeme ve všední den, kdy nehrozí takové davy. Loni to byly Drážďany, letos na přání mojí mámy Míšeň, na kterou ráda vzpomíná, jak ji navštívila kdysi dávno za mlada.

Vidět se s přáteli

Během vánočních svátků je pro mne důležité vidět se s lidmi, se kterými jsem ušla kus cesty, se kterými je mi dobře, kteří mne nesoudí a je s nimi legrace. Dáme si kafe a cukroví a bude nám dobře. A zapálíme si prskavky!

Jít ven

Dostat moji rodinu na procházku je zvlášť v zimě docela náročné. Ale já vím, že mi to vždycky udělá dobře. Takže letos mám závazek jít během svátků aspoň na jeden delší výšlap, i kdyby šel se mnou jenom náš pes. A třeba i nasněží!

Klid a nohy v teple

A z venku se zase vrátit pěkně domů do tepla. Ponožky, oheň v krbu, teplý apple cider, deka, hezký film… A hlavně žádný zbytečný stres.

Jaké jsou vaše adventní a vánoční plány?

P.S.: A pozor, vlastně mám ještě jeden závazek!

Na rozdíl od loňského roku budeme mít na Štědrý večer pořádnou večeři!

žádné komentáře

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..