7 důvodů, proč nesnáším podzim

Tak dobře, je 22. září a opravdu se už nemůžeme tvářit, že je léto. No, není to k naštvání?

Počasí

Je lezavo a prší. Je čím dám větší tma a nevlídno. S tím souvisí následující bod…

Nevím, jak se obléknout

Protože ráno je zima jak v márnici, ale odpoledne si klidně vyleze sluníčko. V letních věcech je mi zima, v zimních vedro. Tak mám si ten svetr brát, nebo ne?!

Zničené boty

A navíc mi déšť ničí boty!

Nemoci

No a když si ten svetr nevezmete, skončíte s nachlazením. Teče vám z nosu, zvětší se vám mandle, bolí vás hlava… k čemu vám pak je, že z okna vidíte krásné babí léto?

Únava

A i když jsem náhodou zdravá, je jedno, kolik toho naspím – stejně jsem pořád unavená.

Dýně

Dýně. Dýně. Dýně. Všude. Samá dýně.

Lžou nám!

Nejhorší na tom všem je, že všude čtete, jak je podzim úžasný a jak si ho máte užívat, jako například tahle blogerka. A facebook se vás snaží přesvědčit, že podzim vypadá takto:

Jak ale všichni víme, realita je zcela odlišná!

Myslím, že dneska zůstanu raději v posteli. Protože mi teče z nosu, mám zvětšené mandle, bolí mě hlava… protože je podzim!

8 komentářů:

 • Karla Mihatschová 22/09/2017 at 23:31

  Musím se smát. Už pátý den je mi divně, trochu rýma, chraptím, trochu mě bolí hlava, trochu zuby…. a jsem unavená. Nedokážu najít tepelnou pohodu: buď je mi vedro, nebo klepu zimu – a to prosím i doma! Ven jsem raději v těchto dnech skoro vůbec nechodila. A minulý víkend jsem s uspokojením uvařila dýňovou polévku, načež vzápětí přinesl manžel velkou dýni od příbuzných. Jó, podzim.

  Reply
  • Ráchel Bícová 23/09/2017 at 13:43

   Tak to mne těší, že jsem tě uprostřed té mizérie rozesmála 😉

   Reply
 • TaPerfektní 25/10/2017 at 17:17

  Zvláštní, já podzim miluju. Těším se na něj celý rok.

  Reply
 • David Cafourek 15/11/2017 at 19:09

  Tak teda tenhle výkřik duše paní Bícové jsem nepochopil ani s veškerou snahou.Pokud jde o první dva body tak je to vše o nastavení a postoji mysli a o vděčnosti-a neexistuje špatné počasí jen špatně zvolené oblečení.3:Stačí si vzít odolné boty a problém je vyřešen-HURÁ.4:Tak je asi lepší si ten svetr vzít než být nachlazený,já osobně místo svetru preferuji bundu nebo mikinu ale proti gustu žádný dišputát.5:Asi bude problém ve vašem přístupu ke spánku a ve zodpovědnosti k vašemu tělo a duši,nejlepší asi bude dát to Bohu a poprosit ho aby vám pomohl na tom zapracovat.5: ty dýně jsem vůbec nepochopil.6:Obávám se že to je jediný pravdivý bod a že spíše vy sama lžete sobě,protože nejen podzim ale každé období v roce je krásné a je na místě hledat to co se vám na něm líbí a ne jen jeho negativa.
  S pozdravem radikální DC

  Reply
  • Ráchel Bícová 15/11/2017 at 20:13

   Ale jděte, proč se hned tak rozčilovat, to není zdravé 🙂 Článek byl psán jako nadsázka. Samozřejmě je na každém období něco pěkného, taky proto jsem loni napsala článek 9 způsobů, jak si užít podzim. Přeji pěkné dny!

   Reply
 • Lenka 24/11/2017 at 12:31

  Skvělý článek. 😀 Vybraný smysl pro humor.

  Reply
  • Ráchel Bícová 25/11/2017 at 08:34

   Ó, děkuji 😀

   Reply

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..