6 důvodů, proč si pořídit psa

Byla jsem v šoku, když jsem z diskuze na facebooku zjistila, že můj nedávný článek Psí terapeut a jeho pravidla mohl někoho snad odradit od toho si domů nějaké to psisko opatřit. Budu se tedy nyní snažit ten strašlivý omyl napravit. Proč si tedy pořídit psa?

1. Má pozitivní vliv na vaše zdraví

Podle vědeckých studií je pes zdravý pro vaše srdce. Když totiž hladíte psa, snižuje se vám cholesterol a redukujete tak u sebe riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. U dětí, které vyrůstají se psem, se výrazně snižuje riziko vzniku ekzému a také alergií na různá zvířata. Díky psovi budete mít také nižší krevní tlak a  lepší imunitní systém. A když už onemocníte, se psem se uzdravujete rychleji.  Nejspíš proto, že vám nic jiného ani nezbývá – pes přece potřebuje vyvenčit…

dog-1209953_1920

2. Dětem zvedne sebevědomí

Díky psovi děti zvládají lépe stres a roste jim sebevědomí. Když se k nám domů nastěhovalo štěně, náš nejmladší konečně získal v rodině někoho, kdo je mladší než on a může ho komandovat. A upřímně – i já si připadám se psem na vodítku… dospělejší.

child-1031047_1920

3. Poskytuje terapeutické služby zdarma

Respektive za byt a stravu. Pes snižuje bolesti, úzkosti a deprese u lidí s duševními i fyzickými problémy. Dokonce i když nejste zrovna válečný veterán s posttraumatickým syndromem či onkologický pacient (u obou těchto skupin vědci pozitivní vliv na psychiku prokázali), psí terapeut se vám může hodit. Například u vysokoškoláků pes dokáže pomoci se stresem během zkouškového období.

gerda-1248421_1920

4. Snižuje nadváhu

Jste líní se hýbat? Pes vás k tomu donutí. Majitelé psů jsou o 34 % schopnější dosáhnout doporučených 150 minut pohybu týdně než ti, co psa nemají. A kromě toho, že vás pes donutí k pohybu, vám občas něco sežere. Takže už to nesežerete vy!

golden-retriever-1059490_1920

5. Rozesměje vás

Podle jedné japonské studie se při interakci se psem zvyšuje hladina oxytocinu, tzv. hormonu štěstí. Stačí, když se psovi díváte upřeně do očí, a hned máte lepší náladu.
Lidé, kteří mají psa, se podle Society & Animals častěji smějí, a to i ve srovnání s těmi, co mají doma kočku. Z našich zkušeností můžu konstatovat, že největší legrace je mít doma obojí. Proč si na youtube pouštět vtipná zvířecí videa, když to můžete mít doma v přímém přenosu?
funny-cat-dog-friendship_5

6. Zlepšuje vztahy mezi lidmi

Podle nejedné studie pes zlepší vaše sociální kontakty. Navíc pokud má pejska dospívající či mladý dospělý, má vůči druhým lidem větší empatii. Pro starší, osamělé lidi pak bývá pejsek dobrou záminkou jak si popovídat s druhými lidmi, také pejskaři.

dog-692247_1280

Důvodů, proč mít psa, je samozřejmě mnohem víc.

  • Nesoudí vás.
  • Už nikdy nebudete jíst sami.
  • Zažene každého, kdo se na vás křivě podívá.
  • Díky jeho línajícím chlupům budete stále vypadat, že nosíte drahou kožešinu.
  • Nebudete potřebovat ohřívací láhev.
  • Vaše děti se budou učit zodpovědnosti.
  • Vylepší se vaše trpělivost a obětavost.
  • Díky psovi vás vždycky někdo rád uvidí doma.

Psi jsou zkrátka k sežrání, teda pardon, jsou neuvěřitelně roztomilí. A především – pes vás bude milovat, jako byste byli tím nejlepším člověkem na celém světě.

puppy-1047722_1920

[wysija_form id=“2″]

Tagy příspěvků:
,