11 filmů, na které jsem zvědavá v roce 2017

Těžko předem říci, který film bude letos zaručeným trhákem. Do svého seznamu jsem tedy zařadila filmy, které z nějakého důvodu budí mou zvědavost – ať už tématem, obsazením, námětem či díky svému režisérovi. Najdete v něm různorodé snímky od pohádky, přes životopisný film až po mrazivý thriller. Velká část filmů v mém výběru je natočena podle skvělých knižních předloh. Náhoda?

Kráska a zvíře

Po ne příliš uchvacující Popelce a působivé verzi Šípkové Růženky s názvem Zloba přichází Disney s další předělávkou klasické pohádky. Krásku hraje Emma Watson a trailer vypadá opravdu slibně.

Mlčení

Tak na tenhle film se opravdu velice těším. Osvědčený režisér Martin Scorsese zfilmoval jednu z nejoceňovanějších knih japonské literatury 20. století, kterou napsal Šúsaku EndóScorsese na tomto projektu pracoval posledních 27 let. Film se odehrává v 17. století v Japonsku, v hlavních rolích portugalských jezuitských misionářů, kteří čelí brutálnímu pronásledování, uvidíme Liama Neesona, Adama DriveraAndrew Garfielda. Příběh otvírá řadu otázek: Co je vlastně smyslem misie? Jakým způsobem by se měla misie yykonávat? Co vše jsme ochotni obětovat pro svou víru?

Válka o planetu opic

Původní Planeta opic z roku 1968, opěvovaná pro na tehdejší dobu velice dobré masky,  mi nikdy nic moc neříkala; verze z roku 2001 mi připadala přímo otřesná. Ovšem Úsvit planety opic mne nadchnul na víc, než 74%, které posbírala na csfd.cz.  Toto zpracování přineslo do trochu otřepaného tématu nový rozměr. Podle traileru to vypadá, že mne nezklame ani letošní pokračování.

Chatrč

Pokud jste ještě nečetli poněkud kontroverzní knihu Paula Younga Chatrč, doporučuji vám to napravit. Příběh o muži, který po traumatizující události najde ve schránce podivný vzkaz a následně se (ve snu? ve vidění? kdoví…) setká s Boží Trojicí, je originální a přináší řadu zajímavých podnětů k přemýšlení. Bůh Otec se Mackovi zjeví jako černošská žena, Syna potká jako židovského tesaře a Duch svatý má podobu asijské étérické dívky. Díky tomuto setkání pak Mack dojde k vnitřnímu smíření.

Přiznám se, že mám poněkud obavy. Kniha tohoto nabitá dlouhými rozhovory se do filmu převádí jen těžko, nemá-li vzniknout nechtěná parodie. Režisér není zrovna zkušený, trailer vypadá poněkud barvotiskově… ale nechci to vzdávat předem, třeba mne výsledek pozitivně překvapí.

A United Kingdom

Skutečný příběh botswanského prince Seretse Khamy (David Oyelowo), který se navzdory tehdejším předsudkům  a odporu bostwanské i britské vlády v roce 1948 oženil s Angličankou Ruth Williamsovou (Rosamund Pike) a tím porušil pravidla o rasové segregaci. Seretse Khama později svou zemi dovedl k nezávislosti a stal se jejím prvním prezidentem. Námět tedy velice zajímavý a pokud se tvůrcům podařilo vyhnout zbytečnému patosu, bude film stát za to.

The Circle

Další z filmů roku 2017 podle knižní předlohy, tentokrát od spisovatele Davea Eggerse. Megafirma ze Silicon Valley má eminentní zájem na šmírování svých uživatelů, které řídí zloduch Tom Hanks. Ema Watson se pak tomu snaží přijít na kloub.

The Mountain Between Us

Skvělí Idris Elba a  Kate Winslet v jednom filmu, to už je samo o sobě lákadlem. Když k tom přičtete neméně skvělou knižní předlohu The Mountain Between Us, cítíte ve vzduchu slušné šance na přinejmenším dobrý film. Snímek o dvou lidech, kteří jako jediní přežijí havárii letadla a musí se naučit jeden na druhého spoléhat, má mít v USA premiéru letos v říjnu, Uvidíme tedy, kdy dorazí k nám; trailer zatím není k dispozici ani v angličtině.

kate-winslet-idris-elba-590x332

zdroj

Sněhulák

Mrazivé detektivky Jo Nesboa stabilně obsazují první místa v žebříčcích knižních bestsellerů. Přiznám se, že asi tak v šestém dílu série o věčně nalitém, depresivním detektivovi Harry Holeovi mi ten chlápek začal jít docela na nervy, ale zrovna Sněhulák se myslím opravdu povedl. Nyní nás čeká jeho filmová verze, ve které se v hlavní roli objeví Michael Fassbender, v dalších rolích pak Rebecca Ferguson a Chloë Sevigny.  Zápletka se točí kolem zmizení ženy, jejíž růžová šála se najde omotaná okolo krku… sněhuláka. Mrazivý thriller se natáčel v Norsku.

Klient

Nový snímek íránského režiséra Asghara Farahadiho, který za svůj film Rozchod Nadera a Simin získal Oscara, se opět soustředí na manželský pár. Ten se přestěhuje do nového bytu a netušíMladý pár donucený přestěhovat se z hroutícího se domu do nového bytu netuší, že jeho předchozí obyvatelkou byla žena nevalné pověsti. Následná strašná událost jim pak zcela zničí manželství. Film je loňský, ale u nás bude mít premiéru v únoru.

 

Po strništi bos

Po šestadvaceti letech od Obecné školy násl letos čeká další film inspirovaný dětstvím Zdeňka Svěráka. Časově Obecné škole předchází, odehrává se  v době 2. světové války, kdy Edův tatínek odmíte poslušnost okupantům  a celá rodina se proto musela vystěhovat z Prahy na venkov k příbuzným. Eda zde nachází cestu k místní klukovské partě i k vlastní odvaze.

postrnisti

zdroj

Paddington 2

Medvídka Paddingtona, tuto vskutku úchvatnou britskou klasiku, jsme si s dětmi zamilovali, když byly ještě malé, a já našla kníhu o tomto bezelstném medvědu z temného Peru v antikvariátě. Když  se pak vtipný Paddington dostal na velké plátno, byla to pro nás přímo rodinná událost. První díl zachoval laskavou atmosféru knihy a doufám, že se to podaří i podruhé. Paddington tentokrát hledá práci, aby mohl koupit dárek své tetě Lucy k jejím stým narozeninám. Kromě původního obsazení se můžeme těšit také na Hugha Granta, Julii Walters a Hugha Bonnevillea. Trailer zatím není k dispozici.

paddington-2-is-rumored-to-be-released-on-november-2017

zdroj
zdroj titulního obrázku

[wysija_form id=“2″]

4 komentářů:

 • Na co jít v lednu do kina – mezi řečí 13/01/2017 at 18:47

  […] 11 filmů, na které jsem zvědavá v roce 2017 […]

  Reply
 • Irena 18/01/2017 at 14:02

  Prosím, vždy nás, co nesledujeme programy kin, upozorni, kdy který ten film začíná běžet. Rozhodně chci vidět Paddingtona!
  Díky 🙂

  Reply
  • Ráchel Bícová 18/01/2017 at 15:30

   Paddingtona chci rozhodně vidět taky 🙂 Má mít premiéru v listopadu, tak tipuju, že by u nás mohl být kolem Vánoc 😉

   Reply
 • Na co jít v únoru do kina – mezi řečí 10/02/2017 at 17:23

  […] film figuroval již v mém seznamu 11 filmů, na které jsem zvědavá v roce 2017. Osvědčený režisér Martin Scorsese zfilmoval jednu z nejoceňovanějších knih japonské […]

  Reply

přidat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..